Pierwszy raz piszę tutaj coś a la recenzja książki. Czytać uwielbiam, dlatego umieściłam na blogu zakładkę, w której chciałabym zarażać Was miłością do książek i dzielić się opiniami na ich temat.

Na pierwszy ogień wybrałam, jak to koleżanki mówią, naszą małą biblię.

Jest to pozycja, po którą można sięgać na każdym etapie życia i większość wyciągnie z niej coś dla siebie. Idealna, którą można czytać po kilka stron dziennie, aby utrzymać bądź odzyskać dobre samopoczucie.

Przedstawiam 2 część „Sekretu”, bestselleru Rhondy Byrne. Kto czytał „Sekret”, zna już sposób podejścia autorki do życia i przedstawiania go. Jednak „Siła” to coś więcej. Sama Rhonda pisze „ Siła zawiera esencję całej nowej wiedzy, którą przyswoiłam sobie już po wydaniu Sekretu (…) Nie musisz znać Sekretu, żeby Siła zmieniła Twoje życie, ponieważ Siła zawiera wszystko, co musisz wiedzieć.”

Tematyką książki są bez wątpienia: samorealizacja, prawo przyciągania, osiąganie sukcesu.

Pod koniec każdego rozdziału dostajemy zwarte podsumowanie najistotniejszych rzeczy w nim opisanych.

Tytułowa „Siła” jest Miłością. Autorka pisze, że aby osiągnąć coś dobrego potrzeba użyć miłości, bo jest ona jedyną pozytywną siłą w życiu.

Rhonda Byrne daje czytelnikom wiele porad. Aby nie przekazać Wam za dużo, przekażę jedną.

Nie przejmujcie się drobiazgami, są one bardzo rozpraszające. Jeśli się ich pozbędziecie, stworzycie przestrzeń  w swoim życiu na wszystko to co chcielibyście, aby się w nim znalazło.

Miłej lektury!

Buziaki :*