Zastanawiające jest, dlaczego dla tak wielu z nas, doba jest zbyt krótka. Dlaczego wiecznie gdzieś biegniemy, a to praca, a to szkoła, spóźniamy się z zadaniami w pracy, z różnego rodzaju projektami albo zawalamy noce.

Jeśli chciałbyś to zmienić, zrób to, bez wahania, właśnie w tej chwili – to jest moment podjęcia decyzji. Nie wczoraj i nie jutro, te dni nie istnieją, są tylko przeszłością i przyszłością. Zmień swoje życie z ciągłej i uciążliwej gonitwy na poukładaną i świadomą podróż wśród codziennych obowiązków.

Każdego dnia odbieramy setki maili, telefonów, sms-ów, próśb i ponagleń, a żeby się z nich wywiązać zazwyczaj bez namysłu próbujemy być w dwóch miejscach naraz i robić trzy rzeczy jednocześnie. Chociaż wielu z nas uparcie twierdzi, że ogarnia ten chaos, to jednak myślę, że jeśli często nie ma się wystarczająco czasu dla samego siebie, a co dopiero dla rodziny i przyjaciół, to jednak tak na prawdę coś słabo wychodzi to ogarnianie. Ze względu na zdrowie psychiczne i fizyczne, powinniśmy wiedzieć, że zaplanowanie dnia, tygodnia, miesiąca jest bardzo ważnym elementem naszego szczęścia.

Chociaż zawsze byłam typem człowieka, zdającym sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć zamierzony cel, należy planować każdy krok i trzymać się wyznaczonej ścieżki, aż do osiągnięcia sukcesu, z biegiem lat stwierdziłam, iż samo układanie w głowie nie wystarczy. Nie chcę też napisać, że nigdy nie zapisywałam swoich celów i planów, owszem robiłam to, ale jednak nie tak dokładnie.

Każdy dzień jest nowy, każdy dzień jest inny, każdy dzień jest najważniejszy. Nie przekładajmy nic na jutro, liczy się to co zrobimy dzisiaj. To dzisiaj musimy dać z siebie wszystko, żeby osiągnąć swój wyznaczony cel. Ważne jest, aby dać z siebie wszystko z głową.

Każda pora dnia jest równie istotna. Już poranek możemy odmienić, zapobiegając zaliczania się do porannych biegaczy po mieszkaniu. Wystarczy obliczyć, ile czasu potrzebujemy na każdą czynność i nastawić budzik odpowiednio wcześnie. Postępujmy tak, aby ranek wprowadzał nas w nastrój skutecznego działania na resztę dnia.

Każdy następny etap dnia planujmy i rozpisujmy. Aby to praktykować wystarczy nawet zwykła kartka i długopis, chyba, że komuś bardziej odpowiada smartfon. Ja czasami zapisuję ważniejsze rzeczy w telefonie, aby w odpowiednim momencie wyświetliło mi się przypomnienie, ale poza tym jestem raczej staroświecka. Uwielbiam tradycyjny papier i korzystam z kalendarza. Moim kalendarzem na ten rok jest kalendarz – Zaplanuj Swój Sukces 2017. Jest on dla mnie bardzo motywujący. Znalazłam go na instagramie @zaplanujswójsukces i od razu zapragnęłam go posiadać. Pomaga mi w trzymaniu się zasady robienia jednej rzeczy w danym momencie. W moim kalendarzu znajduje się miejsce na zaplanowanie każdego dnia, tygodnia i miesiąca w roku, weryfikację swoich celów i planowanie jednej rzeczy, którą należy zrobić, by się do nich zbliżyć.

Nie zapominajmy jednak oczywiście o spontaniczności, bez której nie ma życia. Potrafmy jednak to rozgraniczyć. Spontaniczność pozostawmy na tą część życia prywatnego, związaną z podróżami, odpoczynkiem i tym podobnym, a naukę i biznes raczej rozsądnie zaplanujmy, aby się spełniać i osiągnąć wymarzony sukces.

Powodzenia!