Na pewno dla większości leżenie do góry brzuchem pod palmami po ciężkiej pracy sprawia wiele przyjemności, ale daję słowo, fizyczne spędzanie wolnego czasu również daje wiele radości i napawa pozytywną energią. Jestem zdania, że każdy powinien łączyć odpoczynek bierny z czynnym.
Jednym z rodzajów czynnego spędzania wolnego czasu jest wyprawa na kajaki. Mamy w Polsce wiele pięknych miejsc odpowiednich do praktykowania tej formy sportu.

 

Ostatnio wybraliśmy się w Bory Tucholskie. Miejscowość Swornegacie urzeka klimatem i pięknym krajobrazem. Na spływ wybraliśmy rzekę Zbrzycę. Płynęliśmy z Laska do Swornegacie ok. 18km, trwało to ok. 6 godzin. Atmosfera, widoki, świeżość powietrza idealne. Nie twierdzę, że było lekko, tym bardziej, że końcówka trasy przebiegała pod prąd, ale satysfakcja gwarantowana, endorfiny dają się we znaki 🙂

 

Cała grupa była bardzo zgranym zespołem. Co kilka kilometrów robiliśmy sobie przerwy dla chwili wytchnienia. Pogodę też mieliśmy udaną, wszyscy dotarliśmy do celu bardzo opaleni. Na końcu poszliśmy na pyszny obiad. Spędziliśmy na nim sporo czasu, nikomu nie chciało się wrócić do ośrodka, czuliśmy błogi spokój i przyjemne zmęczenie. To był udany wyjazd.

Kisses!